Córka ministra nie kupiła posiadłości w Cannes. Willa nadal na sprzedaż

✅ Materiał przeszedł podwójną weryfikację redakcyjną.

Konto @PanasukPetr zamieściło 18.07.2023 na X (jeszcze chwilę temu znanym jako Twitter) informację, że córka ministra obrony Ukrainy Ołeksija Reznikowa kupiła ekskluzywną posiadłość we francuskim Cannes. Luksusowy zakup ma być przykładem skali korupcji ministra, który – w domyśle – sfinansował zachciankę córki. Po włączeniu nagrania wygenerowany głos lektorki czyta po ukraińsku: „na początku czerwca kupiła dom w Vallaouris niedaleko Cannes (…) cena wynosi 7 milionów euro (…) wszyscy urzędnicy tacy są, oni są ciałem z ciała ludu. Nic nie uratuje tego kraju”.

nagranie udostępnione 18/07.2023 przez @PanasukPetr

W udostępnionym klipie pojawiają się fotografie Reznikowa oraz jego córki Anastazji, a także zdjęcia posiadłości – te drugie dotyczą sedna zarzutu, wzięliśmy je więc na warsztat. Jakość nagrania jest niska, ale na niektórych fragmentach widać kontury znaku wodnego. Bez większego kłopotu można wyłowić wzrokiem litery „MZ” oraz znak graficzny przypominający dwa ośnieżone szczyty górskie.

Wycięliśmy kilka kadrów aby zlokalizować ich źródło. Stopklatka, na której basen był centralnym elementem, umożliwiła nam odnalezienie filmu na kanale Michaël Zingraf Real Estate. Do stworzenia znalezionego na X nagrania posłużyły materiały handlowe agencji specjalizującej się w sprzedaży luksusowych posiadłości. Willa nie kosztuje jednak 7 000 000 lecz 11 750 000 euro – i być może dlatego nie znalazła do dziś (23.08.2023) nowego właściciela. Na internetowej witrynie agencji można zapoznać się z ofertą, która w momencie publikacji naszego wpisu pozostaje aktualna. Agencja informuje również, że ma wyłączność na sprzedaż willi.

nagranie zamieszone 11.08.2022 na Youtube przez Michaël Zingraf Real Estate. Na ilustracji widać też dwie wersje logotypu agencji.

fałsz: Nie ma powodu aby sądzić, że opisana willa jest własnością Ołeksija Reznikowa lub jego córki. Willa jest na sprzedaż, ale nie znalazła jeszcze nabywcy; zdjęcia, których użyto do stworzenia udostępnianego przez @PanasukPetr nagrania pochodzą z oferty agencji nieruchomości.

Nie przegap kolejnego tekstu. Obserwuj nas:

Awatar Tomasz Dytkowski