warsztaty:

Regularnie prowadzimy zajęcia od podstawowych po te bardziej zaawansowane i wyspecjalizowane (np. dla dziennikarzy i researcherów). Podchodzimy indywidualnie do potrzeb i oferujemy zajęcia w formie interaktywnego wykładu oraz zajęć praktycznych.

Pomimo, że preferujemy spotkania na żywo możemy spotykać się także online. Wszystko zależy od preferencji organizatorów.

Posiadamy też specjalną ofertę przeznaczoną wyłącznie dla szkół publicznych.

oferta dla szkół:

Od początku istnienia Wojowników Klawiatury prowadzimy otwarte warsztaty i szkolenia dla uczniów szkół średnich oraz ostatnich klas szkół podstawowych. Podczas zajęć poszerzamy kompetencje medialne i uwrażliwiamy na temat dezinformacji.

Na zajęciach poruszamy temat głównych zagrożeń i mechanizmów dezinformacji, przedstawimy sposoby wzmacniania kompetencji medialnych i rozmawiamy o wyzwaniach związanych z tematem. Uczestnicy mają też zobaczyć jak wygląda od kuchni praca fact-checkera.

Zajęcia są organizowane bezpłatnie dla szkół publicznych, jedyny koszt ponoszony – to koszty dojazdu trenerów. Optymalny czas to dwie godziny lekcyjne (2 × 45 minut) ale wiele zależy od klasy i nauczyciela.

Wszystkich zaangażowanych pedagogów zapraszamy do kontaktu.