Mentzen mija się z prawdą (kolejny raz) o COVID-19

✅ Materiał przeszedł podwójną weryfikację redakcyjną.

Niech Pan zwróci uwagę, że w Polsce dużo wcześniej niż w wielu krajach na zachodzie udało się znieść te paranoiczne obostrzenia COVIDowe, bo w Polsce była partia, która mówiła co innego (…)

Sławomir Mentzen, 25.07.2023, YouTube oraz TikTok

Sławomir Mentazen, lider Konfederacji, podczas rozmowy z Wojciechem Cejrowskim zasugerował, że na szybsze niż na zachodzie zniesienie obostrzeń wpłynęła działalność Konfederacji.

fałsz: Po pierwsze Polska nie znosiła obostrzeń szybciej niż większość państw na zachodzie. Większość państw znosiła je w podobnym czasie (publikujemy listę poniżej). Po drugie obecność partii przeciwnych obostrzeniom w innych krajach nie wpływały na szybszą decyzję o zakończeniu restrykcji. Dobrym przykładem jest Belgia gdzie obostrzenia zostały zniesione później mimo, że jest tam partia przeciwna obostrzeniom i posiadająca większe poparcie niż Konfederacja.

Kraje które szybciej zniosły obostrzenia COVIDowe:

Kolejne kraje UE znosiły obostrzenia w podobnym czasie w kolejnych dniach i miesiącach dlatego twierdzenie Mentzena, przypisujące wpływ jego partii na zniesienie obostrzeń, uznajemy za fałszywe.

Nie przegap kolejnego tekstu. Obserwuj nas:

Awatar Filip Szulik-Szarecki