To symulator a nie prawdziwy crashtest

✅ Materiał przeszedł podwójną weryfikację redakcyjną.

Rafał Otoka-Frąckiewicz to współautor książki „System. Od Lenina do Putina” w której rozmawia z Grzegorzem Braunem, były asystent poseł Krystyny Pawłowicz (a obecnie sędzi Trybunału Konstytucyjnego) i przede wszystkim kontrowersyjny publicysta.

Wpis Rafała Otoki Frąckiewicza z 19.09.2023

W ubiegłym tygodniu na portalu x.com opublikował filmik przedstawiający kolejno różne modele samochodów, które miały zderzać się z pędzącym TIRem. Sam filmik nie jest dziełem publicysty, był publicznie udostępniany wielokrotnie na min. na Instagramie i TikToku. Filmy z tej serii osiągały zasięgi wykraczające poza 17 milionów odsłon. W przypadku Otoki-Frąckiewicza film z jego posta uzyskał 180 tysięcy wyświetleń oraz setki komentarzy i udostępnień dalej. Niestety większość komentujących nie zdaje sobie, sprawy, że nie oglądają prawdziwego testu.

Na tiktoku jest wiele filmików z tej serii.

fałsz: Filmik opublikowany przez publicystę nie jest prawdziwym testem zderzeniowym. To tak naprawdę filmik nagrany w symulatorze BeamNG, którego nie można uznać za miarodajny. Publicysta nie podpisał odpowiednio filmiku, w efekcie wielu komentujących uznało nagranie za prawdziwe.

Nie przegap kolejnego tekstu. Obserwuj nas:

Awatar Filip Szulik-Szarecki