Webinar dla nauczycieli: Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne

✅ Materiał przeszedł podwójną weryfikację redakcyjną.

🔴 Prezentacja dla nauczycieli jest do pobrania tutaj: link

🗓 12 maja, o godz. 17.00 zapraszamy na trzeci webinar pt.„Dlaczego tak łatwo dezinformować w pandemii? Dezinformacja w mediach społecznościowych a postawy społeczne”.


👉 Partner merytoryczny: Fundacja Centrum im. prof. Bronisława Geremka

ℹ Webinar będzie otwarty dla wszystkich chętnych. Wystarczy wejść w podany link i wpisać jedynie swoje imię oraz miejscowość, to właśnie pod tym linkiem będzie transmisja: https://app.livewebinar.com/534-768-141👉⬅

📌 Pandemia zintensyfikowała niebezpieczne zjawiska już wcześniej istniejące w przestrzeni internetowej. Ograniczone kompetencje medialne i obciążająca emocjonalnie sytuacja powodują, że stajemy się łatwym celem dezinformacji. Manipulacja faktami może prowadzić do radykalizacji postaw wobec ważnych spraw społecznych i pogłębienia polaryzacji opinii.

Dezinformacja jest szerszym zjawiskiem niż fake-news. Fake-news to po prostu pojedyncze nieprawdziwe informacje, które można zweryfikować. Natomiast dezinformacja często wykorzystuje cząstkowe prawdziwe elementy i tworzy z nich fałszywy całościowy obraz rzeczywistości. Takie działania przekładają się na postawy społeczne, a młodzież nie ma narzędzi, czy kompetencji, by przed takimi działaniami się bronić.

👥 Prowadzenie:
☑ Ignacy Niemczycki z Fundacji Centrum im. prof. Bronisława Geremka, członek zarządu Akcji Demokracji. Specjalista od spraw komunikacji i europejskich. Były pracownik służby cywilnej pracujący nad budżetem UE i dziennikarz zajmujący się sprawami UE. Pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w IKEA Polska. Absolwent Uniwersytetu Bocconi i Lancaster. Od lat wegetarianin, miłośnik zwierząt, od niedawna rolnik na Mazurach. Udział Ignacego Niemczyckiego jest możliwy dzięki Alfred Landecker Democracy Fellowship.

Z udziałem:
☑ Anny Mierzyńskiej, analityczki mediów społecznościowych, ekspertki marketingu politycznego. Specjalizuje się w analizie zagrożeń informacyjnych, zwłaszcza rosyjskiej dezinformacji w Polsce, fake newsów i manipulacji w sieci. Stale współpracuje z portalem Oko.Press, publikuje także w „Gazecie Wyborczej”. W 2019 i 2020 r. współpracowała z Institute of Strategic Dialogue, londyńskim think tankiem, m.in. uczestnicząc w projekcie monitorowania dezinformacji w mediach społecznościowych podczas kampanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Serdecznie zapraszamy!

Nie przegap kolejnego tekstu. Obserwuj nas:

Awatar Filip Szulik-Szarecki